مرکز پخش برنج معطر در تهران


مرکز پخش برنج معطر در تهران با عرضه عمده و کیلویی این محصول می کوشد تا نیاز خریداران را به بهترین شکل تامین نماید. ارقام مختلف برنج معطر شمال امروزه به صورت غیرحضوری هم عرضه می شود. مرکز پخش برای دسترسی سریعتر عموم خریداران چه در تهران و چه در سایر شهرستان ها با فروش آنلاین سعی نموده که هم زمان تحویل سفارش به مشتری را کوتاه تر کند و هم آن را با قیمت مناسبتری به دست خریدار برساند.

مرکز پخش برنج معطر در تهران

بررسی انواع برنج اعلا

بررسی انواع برنج اعلا

ایران کشور مستعدی از نظر تولید برنج محسوب می شود. انواع مختلفی از برنج از شمال تا جنوب برداشت می شود که از شناخته شده ترین آنها می توان به ارقام هاشمی، طارم، شیرودی، فجر، دم سیاه، عنبربو و چمپا اشاره نمود. هر یک از ارقام ذکر شده از نظر ویژگی های ظاهری که شامل اندازه و طول دانه می شود، همچنین روش پخت، میزان قد کشیدگی و قیمت با یکدیگر تفاوت دارند.

بهترین و گرانترین رقم برنج متعلق به هاشمی و طارم می باشد. این نوع برنج ها قدی نسبتا کوتاه اما کشیده دارند. رنگ دانه ها بین شیری تا سفید متغیر بوده و عطر و بوی بی نظیری دارند. به خصوص در حین پخت عطر زیادی از آنها به مشام می رسد. این نوع برنج به برنج مجلسی هم معروف بوده و پخت آن نسبت به دیگر ارقام برنج سخت تر و نیاز به دقت بیشتری دارد.ضمن آنکه قیمت بالاتری نسبت به دیگر برنج ها دارند.

انواع برنج فجر و شیرودی از ارقام پربازده برنج ایرانی بوده که بر روی آنها اصلاح ژنتیک صورت گرفته است. این نوع برنج عطر و بوی طارم را ندارد اما قد آن کشیده تر بوده و در حین پخت هم یکدست می شوند. ضمن آنکه قیمت آن ارزانتر است.

برنج عنبربو که بهترین نوع آن در خوزستان کشت می شود هم دیگر ارقام برنج ایرانی و اعلا بوده که برعکس برنج های شمالی کوتاه تر، تپل تر و رنگ آن تقریبا زرد است. این برنج عطر و طعم خوبی دارد.

پارامترهای تأثیرگذار بر قیمت برنج معطر

پارامترهای تأثیرگذار بر قیمت برنج معطر

پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت برنج معطر ممتاز متفاوت و متعدد هستند. در ماه های اخیر قیمت برنج معطر روند افزایشی داشته است که از مهمترین دلایل آن می توان به نوسانات بازار عرضه و تقاضا، افزایش کرایه های حمل و نقل و دستمزد کارگر، تلاطم بازار ارز و شیوه عرضه و فروش اشاره نمود. همین عوامل سبب گردیده تا قدرت خرید مشتری کاهش پیدا کند. لذا روش های مختلفی برای ترغیب مشتری جهت خرید بیشتر این روزها رواج یافته است.

یکی از این روش ها که توانسته نظر مثبت خریداران را به همراه داشته و بر قیمت ها هم اثر مستقیم بگذارد، فروش آنلاین می باشد. در این شیوه، فروش مستقیم و بی واسطه صورت می گیرد. به عبارت دیگر قیمت ها زیر نرخ بازار آزاد است و خریدار می تواند مستقیما برنج عطردار را از تولید کننده خریداری نماید. به این شیوه هم در زمان و هم هزینه های خود صرفه جویی می کند.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *