مرکز توزیع برنج دم سیاه درجه یک


به برنج طارم دم سیاه, دم سیاه نیز گفته می شود. دم سیاه در زمین های استان گیلان بیشترین کشت را دارد و یک برنج اعلا و مرغوب ایرانی می باشد. این برنج شمالی در دسته برنج های عطر دار قرار دارد و در شهرهای رشت, لاهیجان و آستانه اشرفیه کشت می شود. مرکز توزیع برنج دم سیاه درجه یک شمالی عمده فروشی های شهرتان هستند که این نوع برنج را با قیمتی مناسب به فروش می رسانند.

مرکز توزیع برنج دم سیاه درجه یک

بررسی خواص دیورتیک برنج

بررسی خواص دیورتیک برنج برنج دارای یک پوسته است که همین پوسته بسیار مفید و موثر در درمان تخلیه ادرار است. مصرف برنج سبب می شود که مشکل ادرار بیمار برطرف شود. متخصصان به نتیجه رسیدند که برنج خواص دیورتیک دارد یعنی ادرار آور است.

پوسته‌ ی برنج خاصیت ادرار آوری دارد. خواص ادرار آوری پوسته‌ ی برنج باعث کاهش وزن می شود زیرا درصدی از ادرار هر فرد را چربی هایی تشکیل می دهند که از با تکرار این چربی ها دفع می شوند و اگر کسی مشکل ادرار دارد این چربی ها سبب چاقی او می شوند.

برنج دم سیاه شمالی که در شهر های استان گیلان بیشترین کشت را دارند معطر و خوش پخت هستند. دم سیاه پس از پخت نرم و لذیذ است و برای دستگاه گوارش مشکلی بوجود نمی آورد و خوش هضم است. دم سیاه خواص بالایی برای مصرف کننده خود به ارمغان می آورد. این برنج پس از پخت قد می کشد و به اصطلاح ری می کند.

دم سیاه قبل از پخت 7 میلی متر است و پس از پخت اندازه دانه های آن 12 میلی متر می شود. رنگ این برنج شیری رنگ است و جز بهترین گزینه ها برای تهیه خوراکی مجلسی برای مهمانی ها و مجالس ما می باشد.

برنج دم سیاه دودی که در دسته برنج های صدری قرار دارد از نظر درجه کیفی و پخت و ظاهر از برنج شیرودی شمال بهتر و از برنج طارم ضعیف تر است. دم شلتوک این برنج سیاه است که همین امر سبب نام آن شده است.

صادرکنندگان برنج دم سیاه درجه یک

صادرکنندگان برنج دم سیاه درجه یک قیمت برنج دم سیاه در بازار فروش معمولا از دیگر ارقام بالاتر است. اگر در شمال هستید و قصد خرید یک برنج مرغوب را دارید بهترین گزینه همین برنج دم سیاه یا طارم دم سیاه است.

همانطور که گفتیم کیفیت دانه های دم سیاه بالا است و ظاهری مناسب و عطر و طعمی عالی دارد. همین عوامل قیمت آن را بالاتر برده است و یک برنج رده بالا در بازار فروش است.

دم سیاه با توجه به ویژگی ها و خصوصیات خوب خود جزء برنج های صادراتی نیز می باشد. و این برنج با درجه کیفی یک به کشورهای دیگر صادر می شود و یکی از موارد سودآور از نظر اقتصادی برای کشور می باشد.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *