فروش تضمینی برنج هاشمی نیم دانه


برنج مرغوب ایرانی به دو صورت نیم دانه و تمام دانه عرضه می شود که گاهی ابن دو نوع به صورت ترکیب با یکدیگر و یا جداگانه به فروش می رسند. یکی از بهترین نمونه های برنج مرغوب ایرانی، برنج هاشمی است که به هر دو صورت توسط مراکز عرضه کننده به فروش می رسد و برای خرید تضمینی برنج هاشمی نیم دانه بهتر است نسبت به مرکز عرضه کننده محصول اطمینان لازم را داشته باشید.

فروش تضمینی برنج هاشمی نیم دانه

برنج هاشمی بهتره یا طارم؟

برنج هاشمی بهتره یا طارم؟ نمونه های مرغوب و درجه یک برنج ایرانی تنوع بالایی دارند که همگی از لحاظ ویژگی ها و خصوصیاتی که دارا هستند تقریبا مشابه بوده و بیشتر در شهرهای شمالی کشور از جمله گیلان و مازندران کشت می شوند.

یکی از این نوع برنج ها، برنج هاشمی است که اولین بار در استان گیلان کشت شده و نامگذاری آن نیز از اولین شخصی که آن را کشت کرده است گرفته شده که دارای عطر و طعمی فوق‌العاده در هنگام پخت است و بیشتر برای مجالس و شرایط خاص به شکل های مختلف آب کش و دمی استفاده می شود.

برنج طارم نیز یکی دیگر از گونه های برنج ایرانی اعلاﺀ به شمار می آید که بیشتر در مازندران و اطراف آن کشت می شود و به آن طارم هاشمی نیز گفته می شود. رنگ دانه های برنج طارم سفید مایل به کرم است و از لحاظ قد دانه کوتاهتر از نمونه های برنج هاشمی اعلا بوده و در بازار عرضه نیز می توان برنج طارم را با قیمتی ارزان تر از برنج هاشمی خریداری کرد.

توزیع کنندگان انواع برنج هاشمی نیم دانه

توزیع کنندگان انواع برنج هاشمی نیم دانه هر کدام از برنج های ایرانی در هنگام برداشت و در طی فرآیند تولیدی که دارند بعضی از دانه های آنها که نازک تر هستند شکسته شده و به صورت نیم دانه در ترکیب برنج دیده می شوند و هر چقدر مقدار برنج نیم دانه در ترکیب محصول بیشتر باشد از قیمت فروش آن کاسته شده و محصول ارزان تر به فروش می رسد.

همین امر باعث می شود تا مراکز توزیع کننده انواع برنج هاشمی اقدام به جدا سازی نمونه های نیم دانه از برنج کامل بکنند و برنج نیم دانه هاشمی که بیشتر برای تهیه غذاهایی مثل آش و یا کته به کار می رود به صورت جداگانه به فروش برسد.

برنج هاشمی نیم دانه دقیقا ویژگی ها و مشخصات گونه اصلی برنج را دارد و تنها تفاوت آن در ظاهر شکسته ای است که در طی فرآیند آماده سازی برنج ایجاد شده به همین دلیل مصرف بالایی در بین ایرانیان دارد و در کنار سایر نمونه های برنج مرغوب به شکلهای مختلف عرضه می شود.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *