عرضه بهترین برنج هاشمی درجه یک گیلان


عرضه بهترین برنج هاشمی درجه یک گیلان در وهله اول توسط کشاورزان و شالی کاران شمالی انجام می شود، کشاورزان پس از برداشت محصول و شالی کوبی اقدام به عرضه و فروش مستقیم محصول در بین خریداران می کنند،البته کارخانه های بسته بندی برنج نیز عرضه این محصول استراتژیک را در بین خریداران انجام می دهند.

برنج هاشمی ممتاز توسط مدیران و نمایندگی های فروش نیز در اختیار خریداران قرار می گیرد.

عرضه بهترین برنج هاشمی درجه یک گیلان

چگونگی کشف برنج هاشمی

چگونگی کشف برنج هاشمی برنج هاشمی توسط کشاورز و شالی کار نابغه گیلانی به نام آقای یوسف هاشمی کشف شد، این کشاورز در سال ۶۴ در فصل برداشت برنج مشاهده کرد که در میان خوشه های برنجی متمایز از سایر خوشه ها در میان محصولات خود دارد، این خوشه ها دارای خوشه هایی باریک و انتهایی گرد بوده و دارای محصول بیشتری نسبت به سایر خوشه ها می باشد.

آقای یوسف هاشمی این خوشه ها را به صورت جداگانه برداشت نمود و به صورت مجزا نگهداری کرد، در فصل کاشت برای تهیه نشد به خزانه ای جداگانه انتقال داد، و نشاهایی تهیه نمود، تا چندین فصل این کار را ادامه داد تا پس از چندین سال در حدود یک تن از این برنج را توانست به دست آورد.

یک تن جوی برنج یا همان برنجی که سبوس آن جدا نشده را به کارخانه شالی کوبی برد تا شالی کوبی کند، در کارخانه صاحب شالی کوبی متوجه شد که این برنج با سایر برنج های موجود در منطقه متفاوت می باشد، وقتی از آقای یوسف هاشمی پرسید نام این برنج چیست آقای هاشمی گفت این گونه ای جدید از برنج است و هنوز نامی برای آن تعیین نکرده و در کارخانه نام این برنج به عنوان برنج هاشمی نام گذاری شد.

این برنج دارای شلتوک هایی کوتاه و باریک و دارای انتهایی کروی و بسیار پر محصول و معطر و خوش پخت می باشد.برنج هاشمی معطر از بهترین گونه های تولید شده در ایران می باشد و دارای روش پخت بسیار آسانی می باشد.

بررسی رده بندی کیفی برنج هاشمی درجه یک گیلان

بررسی رده بندی کیفی برنج هاشمی درجه یک گیلان برنج هاشمی درجه یک گیلان با توجه به فصل برداشت و نوع آب و شرایط منطقه ای دارای رده بندی کیفی متفاوتی می باسد و نوع رده بندی دارای درجه بندی متفاوت در رنگ برنج، میزان عطر، اندازه دانه بندی برنج و هم چنین نوع پخت می باشد. این محصول هم چنین با توجه به نوع برداشت و شالی کوبی نیز دارای دانه بندی متفاوتی نیز می باشد، و بر این اساس این برنج شامل برنج کامل و نیم دانه می باشد.

ولی به طور کلی این برنج دارای عطر و طعم دلپذیر و هم چنین هضم بسیار راحتی می باشد.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *